O nas

Zapisy

Zazwyczaj odkrywamy z Wami nurt Transformującej Obecności z perspektywy metod i narzędzi. Na tym spotkaniu chcemy sięgnąć głębiej - do źródła - 7 Hermetycznych Zasad, z których wynikają metody i podejście w tym nurcie. Zasady starają się najlepiej jak to możliwe opisywać to jak działa Świat.

Jakie to zasady?

 

  • Zasada mentalizmu (umysłowości): Wszystko jest Umysłem; Wszechświat jest mentalny; Wszechświat zaczyna sie od Myśli.
  • Zasada powiązania: Wszystkie płaszczyzny rzeczywistości są ze sobą w relacji; "Jak na górze, tak i na dole; Jak na dole, tak i na górze"
  • Zasada wibracji: Nic nie spoczywa; Wszystko się porusza; Wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje
  • Zasada biegunowości (dwoistości): "Wszystko jest dwoiste (podwójne); wszystko ma swoje bieguny; wszystko ma swoje pary przeciwieństw; przeciwieństwa są identyczne w swojej naturze, różnica leży w natężeniu; skrajności się spotykają; wszystkie prawdy są jedynie półprawdami a wszystkie paradoksy da się pogodzić.
  • Zasada rytmu: Wszystko wpływa i wypływa, wszystko płynie, na zewnątrz i do środka, wszystko ma swoje pływy (fale); wszystkie rzeczy wznoszą się i upadają; ruch wahadła manifestuje się we wszystkim; Rytm dąży do wyrównania.
  • Zasada przyczyny i skutku: Każda przyczyna ma swój skutek, a każdy skutek ma swoją przyczynę; wszystko dzieje się według tej Zasady; pprzypadek to jedynie nazwa dla niezrozumienia tej Zasady; istnieje wiele poziomów, na których rozgrywają się przyczyny; Isstnieje wiele płaszczyzn przyczynowości, lecz nic nie wymyka się tej Zasadzie.
  • Zasada rodzaju (płci): Rodzaj (płeć) jest we wszystkim; wszystko ma swoje męskie i kobiece pierwiastki (aspekty); rodzaj (płeć) przejawia się (manifestuje) na wszystkich poziomach (płaszczyznach) rzeczywistości.

 

Zapraszamy do wspólnej eksploracji 7 Zasad Transformującej Obecności.

Jestem człowiekiem w podróży - rzeczywistej i metaforycznej. W ciągłym procesie uczenia się i rozwoju, przemierzania setek, tysięcy kilometrów, jako trener, coach lub jako uczeń.

 

Od ponad 13 lat, zainspirowana ko-aktywnym przywództwem Karen i Henry Kimsey House, podejściem Transformującej Obecności Alana Seala, Teorią U i dialogiem zainicjowanymi przez naukowców z MIT, a także mistycznymi ścieżkami duchowymi, różnej wielkości krokami stąpam po drodze odkrywania świadomości, obecności i dialogu.

 

Czy to łatwa droga? Z pewnością nie. Żyjemy w świecie „quick wins", używania siły i pigułek na wszystko, których skutki uboczne są często bardziej niebezpieczne niż sama przypadłość. Nie serwuję tabletek na sukces. Zabieram w podróż, która pozwoli zobaczyć coś więcej: przekroczyć to co przeszkadza i stworzyć interwencje, które służą i są trwałe.

 

Zapraszam na warsztat TPLC tych, którzy czują dreszcz ekscytacji na myśl o wyruszeniu w podróż. Głęboko nie znaczy ciężko - raczej prawdziwie. Cytując Josepha Cambella - „w jaskini odnajdziesz swój skarb” wierzę, że podróż tworzy bohatera.

 

Zapraszam zatem do podróży.

Joanna Zawada - Kubik

Uwalniam i przekraczam...

Wierzę w ruch od wewnątrz do zewnątrz. Bardziej świadomy tego czym jestem w głębi swojego Umysłu, mogę żyć mądrzej a przede wszystkim spokojniej i w harmonii z Życiem.

 

Takie myślenie o funkcjonowaniu w Świecie, byciu jego częścią, zgłębiam i rozwijam od 2008 roku, od kiedy moją główną ścieżka rozwoju stał się Buddyzm. Od tego czasu nieprzerwanie praktykuję, jestem pod coraz większym wrażeniem prawdziwości i uniwersalności nauk, których podstawy powstały ponad 2500 lat temu. 

 

W swojej zawodowej roli bywam coachem i trenerem zapraszając i wspierając klientów do odważnej eksploracji swoich wewnętrznych światów, poznawania się w ten sposób, konfrontowania z tym co trudne i odkrywania tego co piękne i wpierające. Odwaga do bycia sobą i gotowość do poznawania prawdy o sobie, to kluczowe motywy mojej pracy. Wierzę, że z tego wynika szczera i partnerska relacja do Życia, którego jesteśmy częścią i które współtworzymy.

 

Zapraszam gorąco na spotkanie ze sobą w ramach warsztatu TPLC. Będzie to podróż wgłąb swojego wewnętrznego Świata, za pomocą obecności, uważności i szlachetnej prostoty w duchu koncepcji i narzędzi stworzonych przez Alana Seale.

 

Wyrusz z nami w podróż do Mądrości.

Patryk Lange

Umysł poprzedza wszelkie doświadczenie...

Spotkanie on-line, wtorek 6 lipca, godzina 19:00 do 20:00, zoom.

„Każdy, kto poważnie angażuje się w dążenie do nauki, nabiera przekonania, że w prawach Wszechświata przejawia się Duch – Duch znacznie przewyższający człowieka, wobec którego my, przy pomocy naszych skromnych sił, musimy czuć się pokorni. ”.

 

~Albert Einstein

Poznaj źródło

7 hermetycznych zasad Transformującej Obecności

Zapisuję się

Zapisz się

Spotkanie on-line, wtorek, 6 lipca g. 19:00 - 20:00

 7 zasad Transformującej Obecności

.

  1. pl
  2. en

© Blue way up Patryk Lange, Grodzka 42/1, 31-044 Kraków.